Na letišti

Závěrečný závod Dětské ligy 2019 proběhl již poklidně. Věcné ceny letošního ročníku byly rozdány na předešlém závodě DL a tak šlo především o protažení těl na závěr vánočních svátků a setkání.

Jelikož na posledním závodu jsou tratě spíše mapově lehčí a kratší (jde o parkový závod), většina účastníků si vybrala nejdelší variantu. Pro nejmenší děti bylo připraveno jednoduché hledání kontrol, buď podle mapy a nebo vizuálně. Na každé kontrole bylo razítko, které si děti mohly označit do mapy a samozřejmě bylo třeba označit kontrolu pomocí čipu.

Při závodě na ostatních tratích rozhodovalo především rychlé a přesné čtení mapy,  přesná a rychlá orientace a nesmíme zapomenout i na rychlý běh. Výborně si s nejdelší tratí poradil Mirek L. Ostatní však zaběhli také rychlé časy (v závislosti na věku) a tak mohli všichni odcházet spokojeni.
V cíli pak na každého účastníka do 16 let čekal diplom, přesnídávka, sojový špalek a jedna cena, kterou si každý mohl vybrat v hromádce cen dle svého uvážení. Po závodě si účastníci mohli dát v klubovně Aeroklubu Tábor čaj. Aeroklubu Tábor za možnost využití zázemí děkujeme.

Doufáme, že si všichni závod užili. V pátek pak proběhl ještě jeden malý závod (noční) a tím nám letošní sezona skončila.
Celkové výsledky ročníku 2019 si můžete prohlédnou zde.

V roce 2020 se znovu můžete těšit na Dětskou ligu ve stejném formátu jako v letech předešlých. První závod proběhne 28. března na mapě Soukeník u Plané nad Lužnicí. Informace o závodech pak naleznete na těchto stránkách.

Výsledky zde.
Fotografie zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *