5. závod

Tondův kufr

V případě omezení příslušnými úřady proběhne závod pouze omezeně, tak aby byla splněna příslušná opatření. V současné chvíli musí každý účastník starší 6 let prokázat bezinfekčnost. Při případné kontrole musí být schopen prokázat,
že byl očkován/otestován/po nemoci. V krajním případě provést na místě samotest, který si účastník přinese.

Kdy: 19. září 2021 – neděle
Start: volný – dle příchodu v čase od 10:00 do 15,30 hod. Možnost pro přihlášené vybrat si startovní okno a získat tak přednostní start ve vybraném čase Stačí zapsat do nepovinné startovky.
Kde: Tůrovec
Mapa: Březina 1: 10 000 (03/2021), vytištěna na voděodolném papíru. Pro přihlášené po 13.9. může být mapa vytištěna na běžném papíru.
Přihlášky: e-mail: ob@obkta.cz, ORIS nebo přihlašovací formulář na těchto stránkách. Uvést mail pro případné změny. Přihlásit se je možno i na místě. Pro hladký průběh závodu se prosím přihlaste dopředu. Stačí volnou formou uvést jméno a věk, nejpozději však den před závodem. Na nepřihlášené nemusí vystačit balíček cen. V případě omezení účasti vlivem vládních nařízení nemohou nepřihlášení účastníci startovat. V případě překročení počtu startovních míst, bude rozhodovat podání přihlášky.
Pořádá: OK Střelka

Tratě* – předběžné parametry


A-HDR – fáborkovaná trať s falešnými kontrolami pro začátečníky a děti s doprovodem.  Délka cca 2 km.
A-L – fáborkovaná trať s falešnými kontrolami pro začátečníky a děti samostatně. Délka cca 2 km.
B – jednoduchá trať pro děti samostatně (cca od 10 let) a méně zkušené závodníky, postupy jsou vedeny převážně po cestách a jiných výrazných liniích. Délka cca 2 km.
C – těžší trať pro zkušenější a starší závodníky (děti cca od 12 let), postupy jsou vedeny i mimo cesty a výrazné linie, ale pouze na kratší vzdálenosti. Délka 2,5 -3,5 km.
D – těžká trať pro pokročilé závodníky a dospělé (žáci cca od 14 let), postupy jsou vedeny i mimo cesty a výrazné linie. Délka 3,5-4,5 km.
E – těžká trať pro zkušené závodníky a dospělé (dorost cca od 16 let), postupy jsou vedeny orientačně nejnáročněji. Délka nad 4,5 km.
Popisy budou vytištěny na mapě

Závod je vhodný pro děti a všechny ty, kteří se chtějí seznámit s orientačním během.
Závod je možno pojmout i jako zajímavou procházku v lese (rodiče s dětmi).

Startovné: nevybírá se** – dobrovolné
Ražení: elektronické (SI), půjčení čipu je bezplatné**
Parkování – obec Tůrovec v souladu s dopravními předpisy.
Účastníci do 18 let obdrží diplom a drobné ceny .
Účastníci startují na vlastní nebezpečí.
Účastníci souhlasí s tím, že fotky, videa pořízené na závodech můžou být zveřejněny ve veřejných zdrojích (internet, tisk, apod.).
Hodnocení závodu
Celoroční soutěž
Informace o Dětské liz

* U orientačních běžců doporučeno věk pro trať snížit cca o 2 roky (A – HD10L, B – HD10, C – HD12, D – HD14, E – HD16 a starší).
** Registrovaní závodníci v ORIS do termínu 50 Kč, půjčení čipu 50 Kč. Mimo ORIS a po termínu vše za dvojnásobek.