7. závod

Zábavné bloudění

V případě omezení příslušnými úřady proběhne závod pouze omezeně, tak aby byla splněna příslušná opatření. V takovém případě by se startovalo celý den (cca od 10:00 do 15:00 podobně jako na jaře), tak aby se zabránilo potkávání účastníků. Přihlásit se bude možno pouze mailem, přihlašovacím formulářem (přihláška) nebo v ORIS. Výjimečně na mobil 725 257 983 (Miroslav Lubas). Je nutno uvést na sebe mail a případně telefon, pro zaslání dalších informací. Místo a čas startu atd. Podrobnější informace budou zveřejněny v týdnu před závodem dle aktuální situace.

Kdy: 14. listopadu 2021 – neděle
Start: volný – dle příchodu v čase od 10:00 do 13,00 hod (v případě omezení bude strat probíhat na základě pevných startovních časů, aby se závodníci nepotkávali).
Kde: Fotbalové hřiště Chotýšany (pokud to situace dovolí, bude k dispozici i WC a šatna), parkování je možné v místě, start a cíl cca 500m.
Mapa: Vápenný vrch 1: 10 000 (10/2021 mapoval M. Lubas), vytištěna na voděodolném papíru. Pro přihlášené po 7.11. může být mapa vytištěna na běžném papíru.
Přihlášky: e-mail: mira.lubas@email.cz, ORIS nebo přihlašovací formulář na těchto stránkách. Uvést mail a telefon pro případné změny. Přihlásit se je možno i na místě (Pro hladký průběh závodu se prosím přihlaste dopředu. Stačí volnou formou uvést jméno a věk, nejpozději však den před závodem. Na nepřihlášené nemusí vystačit balíček cen. V případě omezení účasti vlivem vládních nařízení nemohou nepřihlášení účastníci startovat.
Pořádá: OK Střelka

Tratě* – předběžné parametry


A-HDR – fáborkovaná trať pro začátečníky a děti s doprovodem.  Délka cca 2 km, po fáborkách cca 2,5 km
A-L – fáborkovaná trať pro začátečníky a děti samostatně. Délka cca 2 km.
B – jednoduchá trať pro děti samostatně (cca od 10 let) a méně zkušené závodníky, postupy jsou vedeny převážně po cestách a jiných výrazných liniích. Délka cca 2,5 km.
C – těžší trať pro zkušenější a starší závodníky (děti cca od 12 let), postupy jsou vedeny i mimo cesty a výrazné linie, ale pouze na kratší vzdálenosti. Délka 2,5 -3,5 km.
D – těžká trať pro pokročilé závodníky a dospělé (žáci cca od 14 let), postupy jsou vedeny i mimo cesty a výrazné linie. Délka 3,5-4,5 km.
E – těžká trať pro zkušené závodníky a dospělé (dorost cca od 16 let), postupy jsou vedeny orientačně nejnáročněji. Délka nad 4,5 km.
Popisy budou vytištěny na mapě

Závod je vhodný pro děti a všechny ty, kteří se chtějí seznámit s orientačním během.
Závod je možno pojmout i jako zajímavou procházku v lese (rodiče s dětmi).

Startovné: nevybírá se** – dobrovolné
Ražení: elektronické (SI), půjčení čipu je bezplatné**
Parkování – obec fotbalové hřiště Chotýšany.
Účastníci do 18 let obdrží diplom a drobné ceny .
Účastníci startují na vlastní nebezpečí.
Účastníci souhlasí s tím, že fotky, videa pořízené na závodech můžou být zveřejněny ve veřejných zdrojích (internet, tisk, apod.).
Hodnocení závodu
Celoroční soutěž
Informace o Dětské liz

* U orientačních běžců doporučeno věk pro trať snížit cca o 2 roky (A – HD10L, B – HD10, C – HD12, D – HD14, E – HD16 a starší).
** Registrovaní závodníci v ORIS do termínu 50 Kč, půjčení čipu 50 Kč. Mimo ORIS a po termínu vše za dvojnásobek.