Nadílka před Vánoci

Sněhová nadílka na předvánoční Dětské lize OB nakonec nebyla, i když dopoledne náznaky byly a chvílemi i hustě sněžilo. Nadílelo se proto až po závodě.

Les byl po dopoledních přeháňkách mokrý a teploty mírně nad nulou také na orientační závod příliš nelákal a tak přišli především skalní příznivci (účast však byla lepší než před rokem). I díky této skutečnosti se minimálně chybovalo.

V lese čekaly na závodníky tradičně čtyři tratě. Předvánoční závod patřil k těm letošním kratším, a proto i časy byly o něco rychlejší než jindy.

Na fáborkované trati s doprovodem si nejlépe vedla Denisa Č. Na stejné trati, ale již samostatně nejrychleji zaběhl Tomáš F.

Na trati B zaběhl pěkný čas František B., kdy tradiční o něco starší soupeři zkusili trať C, kterou nejlépe zvládl Jan W.

Na nejdelší trati D nakonec rozhodla bezchybnost a tak si vítězství odnesl Martin T. před Martinem W. a Zitou P.

Trať C byla tentokrát součástí trati D a tak si každý účastník může srovnat časy na společné části.

Závodem však sobotní DL nekončila. Po doběhnutí posledních závodníků jsme se přesunuli do nedaleké restaurace, kde proběhlo vyhlášení nejlepších a nejaktivnějších účastníků letošního ročníku.

Do celkových výsledků se každému počítaly čtyři nejlepší závody (viz pravidla). Nakonec si hodnotné ceny odnesli následující vítězové dětských kategorií:

Dívky do 10 let – Nela L.
Dívky do 12 let – Aneta L.
Dívky do 14 let – Nora P.
Dívky do 16 let – Zita P.
Hoši do 10 let – František B.
Hoši do 12 let – Antonín W.
Hoši do 14 let – Jan W.
Hoši do 16 let – Jakub K.

Nechybělo ani ocenění pro nejaktivnější účastníky do 16 let, kde si hlavní a drobné ceny za účast na šesti a více závodech odnesli:

Jolana D., Matěj K., Eliška Č., Vojtěch K., Jan H., Nikola V., Štěpán V. a Robin V.

Mezi neaktivnější účastníky patřili i vítězové, ale hlavní cenu šlo získat jen jednu.

No a co si odměnění odnesli? Nejvíce bylo palcových buzol. Rozdávaly se, ale i čelovky, popisník, boty, prorážečky a několik drobných cen.

Na závěrečném vyhlášení nechyběla ani dílnička, kde si každý mohl něco vyrobit nebo nakreslit. Nesmíme zapomenou ani na dort pro hlavního organizátora, na kterém si snad všichni pochutnali 🙂 a na orienťácké zápisníčky na novou sezónu.

Před Novým rokem nás ještě čeká pohodový závod „Závěrka na letišti„, který proběhne na letišti u Čápova dvora v Táboře.

Výsledky sobotního závodu naleznete zde.

Fotografie pak zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *