5. závod

V podzámčí

Kdy: 17. září 2023 – neděle
Start: volný – dle příchodu v čase od 11:00 do 14,00 hod
Kde: Zámecký park ve Vlašimi – start za starým zimním stadionem v dolní části parku
Mapa: Nová mapa v prostoru zámeckého parku ve Vlašimi „Zkamenělý Samson“– zajímavý a členitý prostor parku s parkovými úpravami i lesními částmi. Mapa bude vytištěna na voděodolném papíru – pretex. Pro přihlášené po 10.9. může být mapa vytištěna na běžném papíru.
Přihlášky: přihlašovací formulář na těchto stránkách nebo ORIS, případně email mira.lubas@email.cz (informace tel. 725 257 983. Přihlásit se je možno i na místě ale pouze pro omezený počet závodníků s ohledem na volný počet map. Pro hladký průběh závodu se prosím přihlaste dopředu. Stačí volnou formou uvést jméno a věk, nejpozději však tři dny před závodem. Na nepřihlášené nemusí vystačit balíček cen.
Pořádá: OK Střelka

1,2- parkování, 3 – start/cíl

Tratě* – předběžné parametry

Závod bude koncipován jako sprint s délkou blížící se krátké trati.

A-HDR – fáborkovaná trať pro začátečníky a děti s doprovodem.  Délka cca 1,5 – 2 km, po fáborkách cca 2,5 km.
A-L – fáborkovaná trať pro začátečníky a děti samostatně. Délka cca 1,5 – 2 km, po fáborkách cca 2,5 km.
B – jednoduchá trať pro děti samostatně (cca od 10 let) a méně zkušené závodníky, postupy jsou vedeny převážně po cestách a jiných výrazných liniích. Délka cca 2,5 km.
C – obtížnější trať pro zkušenější a starší závodníky (děti cca od 12 let), postupy jsou vedeny i mimo cesty a výrazné linie, ale pouze na kratší vzdálenosti. Délka 2,5- 3,5 km.
D – těžká trať pro pokročilé závodníky a dospělé (žáci cca od 14 let), postupy jsou vedeny i mimo cesty a výrazné linie. Délka 3,5 – 4 km.
E – těžká trať pro zkušené závodníky a dospělé (dorost cca od 16 let), postupy jsou vedeny orientačně nejnáročněji. Délka cca 4,5 km.
Popisy budou vytištěny na mapě

Závod je vhodný pro děti a všechny ty, kteří se chtějí seznámit s orientačním během.
Závod je možno pojmout i jako zajímavou procházku v lese (rodiče s dětmi).

Startovné: nevybírá se** – dobrovolné
Ražení: elektronické (SI), půjčení čipu je bezplatné**
Parkování – doporučujeme parkování u nového zimního stadionu a atletického stadionu a dojít na start stezkou podél řeky (vzdálenost cca 1km).
Účastníci do 16 let obdrží drobné ceny.
Účastníci startují na vlastní nebezpečí.
Účastníci souhlasí s tím, že fotky, videa pořízené na závodech můžou být zveřejněny ve veřejných zdrojích (internet, tisk, apod.).
Hodnocení závodu
Celoroční soutěž
Informace o Dětské lize

* U orientačních běžců doporučeno věk pro trať snížit cca o 2 roky (A – HD10L, B – HD10, C – HD12, D – HD14, E – HD16 a starší).
** Registrovaní závodníci v ORIS do termínu 60 Kč, půjčení čipu 50 Kč. Přihlášky mimo ORIS a po termínu vše za dvojnásobek a dle možností pořadatele. Uvedené startovní platí i pro neregistrovaní závodníky v kategoriích D a E.