Dětská liga celý víkend

Šestý závod DL byl velice proměnlivý. Především se startovalo celý víkend, tak aby si všichni zájemci mohli zaběhnout a zároveň byly dodrženy všechny omezení týkající se COVIDu. Účast byla i přes omezení vysoká.

Závodníci startující v sobotu běželi za příjemné teploty a bez deště. Podobně na tom byli i startující v neděli dopoledne. Před polednem však začalo intenzivně pršet a tak později startující závodníci měli trochu stíženou situaci. Naštěstí mapy byly vytištěny na vodě odolném papíru. Odpadla aspoň starost s mapnikem. Je potěšující, že nepříznivé počasí odradilo pouze několik přihlášených závodníků.

Někteří účastníci po závodě vyrazili znovu do lesa. Tentokrát však nehledali OB lampiony, ale méně viditelné houby. Těch bylo na listopadový den v lese nezvykle mnoho a proto hledání nečinilo problémy.

Jak to v lese dopadlo? Na fáborkované trati rozhodovaly především chyby. Zvláště méně zkušení proběhli trať velmi rychle. Zato se však nestačili moc dívat do mapy. To jim většinou přineslo časové penalizace (1 chyba – 5 minut). Na druhou stranu zkušenější tak rychlých časů nedosahovali. Mapování, především u těch menších, nějaký čas přece jen zabere. Většinou pak, ale předvedli bezchybné ražení a měli tak nulovou penalizaci.

Po započtení všech penalizaci nakonec vyhrál Petr M. (dvě chyby) před bezchybným Vojtou K. a Tomášem K. (tři chyby).

Na trati B pak vyhrála výborně běhající Nela L. před neméně dobře běhající Radkou K. Třetí misto si již s odstupem odnesl Vítek N..

Na trati C nejlépe běžel Miroslav L., který za sebou nechal žáky Tomáše P. a Vojtu B.

Nejtěžší trať nejrychleji zaběhl veterán Jan B., za kterým o více než minutu zaostal mladší dorostenec Michal N. Třetí místo nakonec získal Vojtěch P. s odstupem téměř dvě minuty za druhým Michalem.

Na oficiální výsledky se můžete podívat zde.

Na další závod Dětské ligy se pak můžeme těšit již nadcházející neděli 15. listopadu. Tentokrát zavítáme trochu dál od Tábora. Konkrétně na novou mapu „Vápenný vrch“ u Chotýšan (nedaleko Vlašimi). Původně byl na závod z Tábora plánován autobus. Ten však z důvodu epidemie nebude

Informace k 7. DL naleznete na stránkách závodu.

Průběžné výsledky ročníku po šesti kolech naleznete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *