Letos poprvé i s fáborky

Situace se nám ohledně epidemie zlepšila a tak čtvrtý závod  Dětské ligy může proběhnout v normálním režimu. Závodníci budou tak moci nechat mobily doma a znovu vyzkoušet běžet na čip.

Nebude ani nutno hledat start s igelitkou ve které by byly vloženy mapy. Ty dostanete na startu a novým účastníkům rádi vysvětlíme jak zvládnout první závod orientačního běhu.

A co nás čeká při čtvrtém závodě nedaleko Kozího hrádku? Především rozšířená mapa Březina. Kromě dvou kontrol na trati D budou veškeré kontroly umístěny v nové části mapy a tak si každý může vyzkoušet běh v neznámém terénu. Podobně se nám to zatím dařilo při všech závodech letošního ročníku. Terén však bude proti předchozím závodům hodně rovinatý.  Letos nás také poprvé čekají čtyři tratě o parametrech.

A-L (fáborky samostatně) a A-HDR (fáborky s doprovodem) – délka 3 km (po fáborkách), 5 kontrol.
B – délka 2, 4 km, 7 kontrol.
C –  délka 3, 4 km, 11 kontrol.
D – délka 5,6 km 17 kontrol.

Na závod je již přihlášeno mnoho účastníků, proto odstartovat bude možno v čase od 13,30 do 16,00hod. Po domluvě i před obědem.

V cíli bude znovu na účastníky do 16 let čekat diplom a drobné ceny. Na účastníky do 16 let, kteří nám byli v průběhu provizorních závodů věrní a zvládli všechny tři závody (jedná se o 15 dětí a žáků), čeká po zvládnutí čtvrtého závodu  dárkový poukaz na nákup v prodejně zaměřené na sport v hodnotě 200 Kč.

Jelikož lokalita závodu není daleko od Tábora doporučujeme zajet si na závod na kole. Ti co využijí auto prosíme využijte primárně parkoviště u Kozího hrádku, které je přibližně 900 metrů od startu (cíle). Další možné místa parkování v odkaze zde.
V prostoru Červeného Dvora probíhá demolice, tak prosím o zvýšenou pozornost při jeho průchodu na start a z cíle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *