V podhradí

Již nadcházející sobotu nás čeká druhý závod Dětské ligy. Situace se ohledně epidemie nezměnila a tak závod proběhne ve stejné podobě jako závod první. Na závod je nutno se přihlásit dopředu mailem na ob@obkta.cz a nebo pomocí přihlašovacího formuláře zde.

V rámci prvního závodu a tréninků se většina naučili ovládat aplikaci GPS Orientering, která i v tomto závodě bude opět použita. Pro měření času nově využijeme aplikace na QR kódy „iOrienteering“ a aplikaci „UsynligO„. Obě nové aplikace fungují jak na androidu tak na iOS. K vyhodnocení závodu a získání mezičasů však mohou účastníci zaslat i jakýkoliv GPS záznam. V krajním případě lze zaslat i čas změřený na hodinkách. Přes rozšíření možnosti záznamu závodu prosíme o maximální využití GPS Orientering, který jak pořadatelům, tak účastníkům poskytuje největší komfort. 

I druhý závod DL se poběží s tištěnou mapou a veškeré kontroly budou v lese vyznačeny lampionem. V jakém čase budou závodníci startovati a kde bude možno získat mapu plus další informace k závodu i měření času se každý účastník dozví prostřednictvím mailu.

A co nás čeká v lese? Choustník a jeho okolí skýtá les s mnohými terénními i porstovými detaily. Především v horních partiích mapy se vykytují četná kamenná pole, skalky i skály, které na hřebeni tvoří malé skalní město. Terén s vysokým převýšením, především v jižní části svahu, prověří fyzické schopnosti všech účastníků.
Připraveny budou tři tratě různé obtížnosti. Bohužel opět bez fáborkové trati.

Všechny tratě nás provedou okolo celého vrcholu s hradem. Na netěšží trati (5 km) účastníci důkladně otestují své orientační dovednosti. Střední trať (3,3 km) nabídne také své úskalí. Nejjednodušší trať (2,9 km) vedená po cestách s možností zkracování lesem nabídne jak obtížnost pro ty co si troufnou zkracovat, tak i procházku po cestách v jarní přírodě zajímavého okolí hradu Choustník.

Vzhledem k situaci i tento závod nebudou drobné ceny pro dětské účastníky.

Počet závodníků (rodin) je omezen. I když není předpoklad vyčerpání kapacity je lepší se přihlásit dříve.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *