Pohoda o státním svátku

O státním svátku proběhla třetí Dětská liga letošního roku. Počasí nám přálo a tak se mohli účastníci do lesa  vydat i nalehko.  V lese u Chýnova (tentokrát jsme využili severní část) na závodníky čekaly zatím nejdelší a nejtěžší tratě letošní ligy v kopcovitém a na detaily bohatém terénu. Zázemí pro závodníky poskytlo příjemné prostředí hřiště na Močítkách, které se nachází pod velkou skálou.

Na nejdelší trati prověřily kvalitu závodníků četné terénní detaily a časté střídání směru. Tentokrát si na nejtěžší trati nejlépe vedl Dušan Kříž, který v čase 44:51 nechal za sebou s více jak 2 minutovou ztrátou Martina Wierera a necelou 5 minutovou ztrátou Ondřeje Vaníčka. Za trojicí dospělých skončily ve vynikajícím čase 15 letá Eliška Čapová a 14 letá Zita Plachá.

Zajímavý souboj proběhl i na fáborkované tati samostatně, kde vyhrál Antonín Wierer, který si nejlépe poradil s náročným terénem a dokázal využít množství zkratek (od jednoduchých až po složité). Na druhém místě doběhl František Bílek a na třetím Vojta Krätzer. Potěšující je  i vysoký počet nechybujících závodníků.

I na dalších tratí byly předvedeny pěkné výkony i když náročný terén způsobil velké časové rozdíly. Na celkové výsledky se můžete podívat zde. Doufáme, že se sváteční závod líbil a děti si užily pohyb v přírodě.
Děkujeme všem, kteří se přihlašují dopředu a tak urychlují prezentaci a zpracování výsledků.

Další závod Dětské ligy se uskuteční až  v sobotu 22. června. Tentokrát se podíváme „Na hrad“ u obce Choustník. Díky finanční podpoře Jihočeského kraje se kromě o něco bohatšího balíčku pro každého účastníka můžete těšit i na ceny pro nejlepší závodníky v jednotlivých kategoriích. Výsledky budou vyhlášeny po závodě na hradě. Rozdělení kategorií naleznete zde. Pro předem přihlášené možnost přespání na hradě. Bližší informace, včetně přihlašovacích formulářů (závod, přespání hrad) naleznete na stránce závodu.

Ten, kdo by chtěl na orieňťák dříve, může vyrazit již příští středu 15.5. do botanické zahrady Tábor, kde proběhne od 15 hodin světový den orientačního běhu nebo na některou námi pořádanou akci. Přehled akcí naleznete zde.
Spousty orientace si užijete i při mapových trénincích. Nejbližší nás čeká z důvodu jarního soustředění v Německu až v pátek 24. května od 17. hodin na Šibeničním vrchu – Tábor Měšice. Další informace o trénincích naleznete zde.

1 komentář: „Pohoda o státním svátku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *