OB až na hrad

Další část Dětské ligy – Tondův kufr nás zavedl do krásného prostoru v okolí hradu Choustník, plného kamenů balvanů a skal. Přes noc sice pršelo, ale na vlastní závod již bylo počasí příjemně slunečné. Po dešti byl tak les navíc plný hub, houbařů a nakonec i závodníků mezi kterými byla i početná skupina orienťáků z SOS Jindřichův Hradec.
Závodníci se mohli postupně vydat zdolat své tratě, které byly tradičně připravené tři – od fáborkované pro nejmenší až po tu nejdelší pro starší a zkušenější závodníky.
Cíl všech tratí byl až na samotném nikdy nedobytném hradě, který však protentokrát neodolal. Tratě vedly převážně do kopce, hlavně v závěru. Neodradilo to ani ty nejmenší, kteří běželi převážně v doprovodu rodičů.
V cíli před dřevěným rytířem, jehož vojáci dle pověstí jsou proměněni v četné kameny v okolí tak na dětské závodníky čekal diplom, drobné ceny a volný vstup na hrad. No a pro ty odvážnější pak čekalo přespání na hradě s ohňostrojem který jsme z hradní věže sledovali nad Táborem.
Na další Dětskou ligu se můžete těšit v sobotu 13. října 2018, kdy zavítáme ke Kozímu hrádku. Případně můžete přijít na závod v rámci Evropského týdne sportu ve středu 26. září do Plané nad Lužnicí.

Výsledky naleznete zde.
Fotky naleznete zde.

 

1 komentář: „OB až na hrad

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *