Pohoda a opékání při závodech OB v Plané nad Lužnicí

V lese u Plánských pískoven proběhl další ze závodů Dětské ligy. Počasí bylo o něco chladnější, než minulý víkend, přesto byla účast vysoká. Na startu se kromě pravidelných účastníků sešlo i množství nových závodníků, kterým byl vysvětlen princip orientačního běhu a vysvětlena práce s mapou. V lese probíhal souboj o vítězství až dokonce.

V kategorii nejmenších s doprovodem, kde rozhodovaly i orientační schopnosti doprovodu (u některých děti doprovod pouze stínovaný, tzn. že pouze doprovází a závodník si postup vybírá sám, což jej trochu znevýhodňuje), byl nejrychlejší Wierer Antonín.

Samostatně zvládla fáborkovanou trať nejrychleji Nerudová Alena a Zuzana se dvěma chybami. Obdiv si zaslouží i Jolanka Doleželová a František Bílek, kteří coby nejmladší samostaně zvládli celou trať pouze s jednou chybou.

V kategorii bez fáborků už pouze podle mapy vyhrál ve velmi pěkném čase Ondřej Novák, před Zitou Plachou. V kategorii dospělých zvítězil Martin Wierer.

I když o mistrovské tituly nešlo, za své více než mistrovské výkony účastníci dostali, kromě drobných cen a diplomu, buřta kterého si mohli opéct v prostoru zahrady prvorepublikové chaty a z ostatními rozebrat své závodní zážitky. Naplno si tak všichni užili aktivní odpoledne, kde o žádné tituly nejde. Vítězství a dobrý pocit si odnesl každý účastník a všem ještě jednou za pěkné výkony blahopřejeme. Příště na předprázdninové lize zavítáme 23. 6. do Chýnova. Informace naleznete na stránkách závodu.

Kdo by si chtěl zaběhat i v týdnu, pořádá náš oddíl v rámci Světového dne orientačního běhu jeden závod v parku u zimního stadionu v Táboře. Informace naleznete na webu WOD.

Odkaz na fotografie zde a také zde

Celkové výsledky pak můžete shlédnout zde.

Závěr měly fáborkovaná trať (už bez výrazných zkratek) a trať B (jednoduchá trať bez fáborků) společný a tak se můžete podívat, kdo si jak vedl při srovnání všech časů dohromady. Srovnání naleznete zde.

Na závěr ještě slibované porovnání mezičasů s 5. a 7. závodem DL loňského ročníku naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *