Závod na Kozím hrádku za pěkného počasí

V sobotu 14. dubna proběhl druhý závod Dětské ligy Táborska v orientačním běhu pořádaný Městským střediskem kultury a sportu a Orientačním klubem Střelka. Počasí bylo více než jarní a tak se na Kozím hrádku sešel velký počet závodníků – převážně z řad dětí, které si přišlo „orienťák“ vyzkoušet. Mezi účastníky bylo i mnoho závodníků účastnících se orientačních závodů pravidelně. Zázemí závodu poskytlo příjemné prostředí restaurace Kozí hrádek, kde se před i po závodě mohli všichni občerstvit a děti dále využít dětského hřiště. Díky velkému počtu účastníků se na prezentaci chvílemi tvořily fronty, které se podařilo rychle zvládnout.
Start na který vedly modré fáborky, byl tentokrát o něco dále než bývá zvykem. Od startu už každý běžel svou trať. Nejvíce účastníků běželo tradičně trať vyznačenou lesem oranžovými fáborky v doprovodu rodičů. Další závodníci si troufli na fáborkovanou trať sami. Ti starší a zkušenější si pak mohli zvolit trať pouze podle mapy, kde mohli vybírat mezi lehčí a těžší variantou. Fáborkovanou trať šlo libovolně zkracovat, pouze bylo nutné projít všemi vyznačenými kontrolními body v „orienťácké“ mapě. Průchod byl kontrolován pomocí elektronického čipu, který byl závodníkům zapůjčen. Ti co nezkracovali, měli v nohách s cestou na start 3,8 km. Vítězem se pak stal každý, kdo trať prošel a strávil aktivně sobotní odpoledne s orientačním během. Na ty pak v cíli čekaly diplomy a drobné ceny.

Pro úplnost níže naleznete nejrychlejší závodníky v jednotlivých kategoriích.
Další závod Dětské ligy Táborska v pořadí třetí proběhne 19. května v Plané nad Lužnicí. Shromaždiště bude u penzionu Na Černé. Start a prezentace účastníků proběhne mezi 14,00 a 15,30 hod. Tratě nás zavedou do krásné oblasti Plánských pískoven. Jako správní pořadatelé máme uložené jak tratě, tak mezičasy z loňského 5. a 7. závodu Dětské ligy v Plané nad Lužnicí. Z každého uvedeného závodu vyberem jeden zajímavý postup, kde si účastníci závodu mohou srovnat jak běželi v loňském roce anebo se podívat, jak běželi jiní.
Ti kdo by chtěli orieňták běhat častěji, mohou jej zkusit v oddíle OK Střelka, který pořádá pravidelné tréninky, soustředění a účastní se oblastních i celostátních závodů, které probíhají téměř každý víkend.
Fotografie nalezente zde a také v článku zde
Výsledky naleznete zde
A – fáborková trať s doprovodem

1. Krejčí Josef

2. Návara Adam

3. Návara Tomáš

A – fáborková trať samostatně

1. Krãtzer Matěj

2. Nohejl Tomáš

3. Čápová Eliška

B – bez fáborků lehká

1. Belada Jan

2. Krätzer Jakub

3. Wierer Jan

C – bez fáborků těžká

1. Wierer Martin

2. Belada Bohumil

3. Belada Tomáš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *