Informace

Dětská liga Táborska je určena všem dětem a mládeži, která si chce pravidelně zaběhat orientační běh anebo si tento zajímavý sport přijít vyzkoušet.

V rámci dětské ligy je připravena i trať pro starší a zkušenější závodníky.

Dětská liga se skládá z 8 samostatných závodů. Za dokončení závodu obdrží každý účastník do 15 let diplom a drobné ceny.

Závodníci do 15 let, kteří v rámci Dětské ligy dokončí nejvíce závodů, obdrží hodnotné ceny.

Po 6 kole Dětské ligy je patrné, že závodníci kteří dokončí 6 a více závodů obdrží hodnotné ceny ( v DL se za chyby dávají jen trestné minuty) . Hodnotná cena pro každého závodníka se skládá z SI čipu nutného pro účast na závodech orientačního běhu (k zaznamenání průběhu a času na kontrolách) a buzoly od finského výrobce SUUNTO.

V případě, že nebude možné část hlavních cen rozdělit podle počtu závodů, budou zbývající ceny rozděleny v dodatečném závodě a to podle dosaženého pořadí v určených kategoriích. Pro možnost získat hlavní cenu (čip nebo buzolu) v dodatečném závodě bude nutnost účasti alespoň ve dvou závodech Dětské ligy. Závodníci, kteří již hlavní cenu obdrželi, nemohou v dodatečném závodě další hlavní cenu získat.

Dodatečný závod bude pro všechny účastníky tradičně bezplatný.

Dodatečný závod se poběží v parku – budou připravené jednoduché, krátké tratě bez fáborků. Každý účastník, který bude chtít získat hlavní cenu bude muset trať zvládnout bez doprovodu.

Kategorie pro dodatečný  závod

A ročník 2012 a mladší
B ročník 2009 až 2011
C ročník 2010 – 2007
D ročník 2006 – 2002

V případě účasti závodníků s 2 a více závody DL v menším počtu než hlavních cen, proběhne rozdělení zbylých cen mezi ostatní účastníky, dle pořadí.

Hlavní ceny se primárně přidělují do nižších věkových kategorií, (tzn. budou-li na dodatečný závod pouze 2 ceny, SI čip obdrží vítěz kategorie A a buzolu vítěz kategorie B. V případě 6 cen kategorie A SI čip a buzolu, kategorie B SI čip a buzolu, kategorie C SI čip a kategorie D buzolu.

V případě že v kategorii nebudou přítomni závodníci s 2 a více závody DL, ceny se přeřadí do jiné kategorie, primárně nižší věková.

Termíny:

Ikona - Dětská liga OB

1 DL   25. 3.2017 Tábor – Měšice

2 DL   14. 4.2017 Sezimovo Ústí – Kozí Hrádek

3 DL  22. 4.2017 Tábor – Větrovy

4 DL  24. 6.2017 Tábor – Měšice

5 DL    3. 9.2017 Planá nad Lužnicí

6 DL  28. 9.2017 Sezimovo Ústí – Kozí Hrádek

7 DL 28.10.2017 Planá nad Lužnicí

8 DL  16.12.2017 Chýnov

Závěrka 27.12.2017 Tábor

 

Kategorie:

A – fáborkovaná trať pro začátečníky a děti (možno běžet s doprovodem)

B – jednoduchá trať pro děti samostatně a méně zkušené závodníky

C – těžší trať pro zkušenější závodníky a dospělé

 

Pořádá: OK Střelka,
Startovné: Startovné se nevybírá*
Ražení kontrol: elektronické případně mechanické do průkazů
Účastníci startují na vlastní nebezpečí
Orientační běh od Vendulky

Termín i místo konání závodu se může ve výjimečných případech změnit. Případné změny budou včas zveřejněny na těchto stránkách, na stránkách Orientační běh Tábor, facebooku atd.

Závodu se mohou zúčastnit i starší závodníci. Přihlásit se mohou do kategorie dle  vlastního uvážení.