Už zas klasická liga

Při čtvrtém závodě Dětské ligy nám počasí přálo. Bylo pod mrakem, teplota tak akorát na běh a intenzivně začalo pršet až navečer.

Na účastníky čekala zvětší části nová mapa Březina. I když tratě byly letos nejdelší, rovinatý terén s hustou sítí cest nabídl velmi rychlý závod.

Závod nedaleko Kozího hrádku byl letos prvním, kdy účastníci potkali pořadatele na startu a nemuseli tak hledat mapy v tašce a vytahovat mobil pro měření času. V sobotu se běželo na čipy.

Příjemné počasí a nedostatek závodů přilákal řadu závodníků i mimo Táborsko a tak především na nejdelší trati D byla konkurence vysoká. Na závodě se tak sešlo více než 100 účastníků. Především účast ze Spolku orientačních sportů Jindřichův Hradec byla značná.

Pro nejmenší a začínající orientační běžce byla letos poprvé přichystána fáborkovaná trať, kterou bylo možno běžet samostatně nebo s doprovodem. Letos také poprvé obdrželi účastníci do 16 let v cíli diplom a drobné ceny. Přihlášení pak navíc obdrželi plyšového sobíka, kterého na závod věnovala finský firma Nokian tyres, která vyrábí pneumatiky.

A jak to dopadlo v lese?

Na fáborkách s doprovodem nejrychleji zaběhl Matěj Fučík před Ondřejkou Komárkovou a Pavlem Rakovcem. Na té samé trati, ale bez doprovodu zaběhl nejrychleji Tomáš Fučík před Terezou Čápovou a Aišou Hejzlarovou.

Na trati B si vítězství odnesl Šimon Kopenec, před Radkou Komárkovou a Nelou Lubasovou.

Trať C ovládli závodníci z Jindřichova Hradce v pořadí Vojtěch Blažek, Michal Pobuda a Jan Smékal.

Na nejdelší trati (5,6 km) se sešlo celkem 39 závodníků od zkušených žáků přes dorostence až po veterány.

Nejrychleji zaběhl Michal Nouza s 5 minutovým náskokem před Tomášem Tichým. Třetí doběh Ivo Šafařík.

Další závod Dětské ligy nás čeká v září. Jelikož se změnili termíny oblastních závodů, na které také jezdíme, bude konkrétní den i místo zveřejněno během prázdnin.

Kdo si chce zaběhnout orientační běh má možnost v pátek 26. 6. kdy uspořádáme závěrečný závod Kufrování pro školáky. Informace budou zveřejněny na stránkách Orientační běh Tábor.

Přes prázdniny pak uspořádáme „Pět dnů s OB“. Pět tréninkových závodů OB v průběhu celých prázdnin. Nebudou chybět ani dva tréninkové závody MikrOB a snad se povede i letos zabezpečit bruslení s OB na zimním stadionu, které nám v březnu díky zavedení omezení den před termínem zrušili. Veškeré informace postupně uvedeme na stránkách Orientační běh Tábor.

Výsledky sobotní Dětské ligy naleznete zde.
Fotografie zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *