Podzimní liga odstartovala

Pátý díl Dětské ligy nás zavedl na novou mapu Vlčinka v lese na okraji Sezimova Ústí. Počasí nám přálo a tak byla i slušná účast.

Na závodníky čekaly čtyři tratě. Nejmenší a nezkušení závodníci běželi lesem podle fáborků s doprovodem rodičů. Starší a zkušenější děti zvládly fáborkovu trať samostatně. Jelikož na trati byly tradičně i falešné kontroly nerozhodovala jen rychlost nebo umění zkracovat, ale především správné ražení a pozornost. Falešné kontroly byly tentokrát těžké a proto žádný závodník neběžel bez chyby. Přesto nakonec umění číst mapu rozhodovalo. Fáborkovou trať vyhrála Nela Lubasová, která chybovala pouze jedenkrát a zvítězila tak před velmi rychlou Denisou Čápovou a Petrou Neubauerovou, které chybovaly dvakrát.

V kategorii B zaběhla výborně Aneta Lubasová, která tak porazila Františka Bílka , který vedl až do 4. kontroly. Dvěma velkými chybami v závěru o vítězství přišel. Třetí doběhl Antonín Wierer.

V kategorii C zaběhla výborně Nora Plachá, která dokázala předběhnout dospělé závodníky na druhém a třetím místě. Za zmínku stojí i výsledek Matěje Krätzera (druhý mezi žáky), který byl nejrychlejší na většině mezičasů. Sedmnácti minutová chyba na druhou kontrolu ho však o celkové prvenství připravila.

Na nejdelší trati vyhrál Miroslav Lubas, který se na trati střídal ve vedení s celkově druhým Martinem Wiererem. V cíli byl jeho čas 46:40 a náskok na druhé místo činil minutu a devět vteřin. Dobře si vedla v různorodém terénu, který nabídl rychlé pasáže, hluboké údolí nebo i velmi mapově náročnou oblast plnou hlubokých rýh, 15letá Eliška Čápová, která za dvojicí dospělých zaostala pouhé tři minuty

V cíli obdrželi závodníci do 16 let tradičně diplom a drobné ceny.

Na další dětskou ligu se můžete těšit již v sobotu 5. října. Start tradičně od 14 hodin. Tentokrát navštívíme les u Chotovin. Více informací naleznete na stránce závodu.
Fotografie ze závodu naleznete zde
Celkové výsledky zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *