Po prázdninách na hrad

Prázdniny, pro mnohé jistě zajímavé a dobrodružné nám bohužel skončily. Po poznávání zajímavých míst doma i v zahraničí tak můžeme začít znovu objevovat neméně zajímavá místa v našem blízkém okolí. Na jedno takové místo se můžete vypravit v rámci Dětské ligy, která se začátkem školního roku znovu rozbíhá.

Pátý závod nás zavede do lesa, v jehož středu se tyčí zřícenina hradu Choustník. Kromě hradu se na vrcholu nachází přírodní rezervace chráněná již od roku 1926.

Orientační závod startuje v sobotu dne 15. září 2018 u parkoviště k hradu a to od 14. hodin. Přijít můžete až do 15,30 hod., kdy je start posledních příchozích účastníků. Tratě nás provedou zajímavou přírodou plnou balvanů, kamenů a skal až na samotný hrad, kde je cíl závodu. Na nejmenší účastníky čeká trať vyznačená fáborky, kterou mohou běžet v doprovodu dospělého. Zaběhat si mohou i dospělí a veteráni, kteří si mohou vybrat trať dle svých zkušeností. Účastníci do 15 let obdrží diplom, drobné ceny a vstup na hrad. Závody jsou bezplatné*.

Komu by závod nestačil, může na hradě i přenocovat. Pro přenocování je nutno se přihlásit do 8. září a to buď mailem na ob@obkta.cz nebo pomocí přihlašovacího formuláře. Nutno uvést kontakt. Přenocování musí být z kapacitních důvodů potvrzeno. Pro přenocování je nutný doprovod dospělé osoby.

Vybavení pro nocování na hradě: karimatka, spacák, teplé oblečení, jídlo, baterka na stezku odvahy, buřta na opékání a další věci dle uvážení nutné na přespání pod přístřeškem. Přespání ze soboty na neděli.

Další informace naleznete na stránkách závodu a nebo nás můžete kontaktovat na uvedený e-mail.

*neplatí pro registrované závodníky orientačního běhu

Přírodní rezervace Choustník
Dominantou tohoto území je více než 400 m dlouhý vrcholový skalní útvar (tzv. bradlo) tvořený Choustnickou žulou a ortorulou, na jeho úpatí navazují balvaniny a kamenná moře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *